Dobro došli u biblioteku OŠ „Vrhbosna“

Naša biblioteka je najljepša prostorija u školi. Na 70 m2 smješten je veliki fond biblioteke kao i čitaonica za učenike sa 20 mjesta. Učenici rado borave u biblioteci, a upoznati su i sa pravilima rada i ponašanja u njoj.

Aktivnosti biblioteke

Učenici sedmog, osmog i devetog razreda sa bibliotekarkom Sanelom Dizdar učestvovali su u projektu „Svjetska baština u rukama mladih“ koji implementiraju UNESCO, UNICEF i UNDP u partnerstvu sa Predsjedništvom Bosne i Hercegovine.

Naš projekat „Vodovod Mošćanica“ je odabran i biće uvršten u prvu izložbu radova učenika na temu,,Lokalno kulturno naslijeđe BiH". Na izložbi će biti predstavljeno ukupno 13 radova u pobjedničkim školama. Učenici škola će imali priliku da glasaju za najboljih pet. Finalno odabranih pet radova lokalne kulturne baštine će biti poseban dodatak priručniku ,,Svjetska baština u rukama mladih" za BiH izdanje.