U našoj školi obilježen je Svjetski dan djeteta kroz niz aktivnosti koje su imale za cilj da se djeci pruži prostor da izraze svoja prava, mišljenja i poruke odraslima. Školski psiholog Lejla Muminović je realizovala radionice u odjeljenjima, gdje su učenici razgovarali o tome koja su njihova prava, šta bi voljeli da poruče odraslima i na koji način mogu doprinijeti stvaranju sigurnog, podržavajućeg okruženja za svu djecu.
Vijeće učenika, uz podršku psihologa škole, pročitalo je oglas posvećen važnosti ovog dana i pozvalo sve učenike da učestvuju u akciji pisanja poruka zahvalnosti. Poruke koje su učenici napisali formirale su „Zid zahvalnosti“ i posebno uređen pano u holu škole, kao simbol zajedništva, empatije i međusobnog poštovanja.
Učiteljice su u svojim odjeljenjima također obilježile ovaj značajan datum kroz razgovor, kreativne aktivnosti i pisanje poruka, dajući djeci priliku da slobodno izraze svoje misli i osjećanja.
Kroz ove aktivnosti željeli smo naglasiti važnost dječjih prava, ali i podsjetiti da je svaki dan prilika da djeci damo glas, podršku i pažnju koju zaslužuju.




