“Hajde svijete budi dijete”

Uz djecu se možemo podsjetiti kako se raduje malim stvarima, kako se voli život, kako se vole drugi bez obzira na razlike, kako se vjeruje u čuda. To je ono, što nam nedostaje u vremenu u kojem vlada nestašica povjerenja, entuzijazma, dobre volje,… Djeci je neophodna podrška odraslih, pomoć, uzor, prilike koje kreiraju odrasli i pomažu im da dođu do rješenja i razumijevanja života. Zato je važno da se pažljivo slušamo i čujemo. Tako se gradi povjerenje i autoritet. Sretno dijete je spremno da uči i stječe nova znanja, dok je nesretno dijete zaokupljeno tim osjećajem. Kako bismo širili radost i poboljšavali prilike za učenje, važno je da svijet ponekad sagledamo očima i dušom djeteta. Zbog toga smo odlučili da ovaj Dan škole to i učinimo i pozovemo vas da budete bar nakratko, ponovo dijete.